Στους 8 πέρασε ο Κορμακίτης με άνετη νίκη 3-1 επί των Πολεμιδιών

0
1058

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Κορμακίτης με 3-0 επί της ΑΕΠ Πολεμιδιών στο κοινοτικό στάδιο Μαρωνίου την Κυριακή 13 Μαΐου 2018. Ένας πάρα πολύ δύσκολος αγώνας για τον Κορμακίτη που από την αρχή μπήκε δυνατά. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να κυριαρχήσουν στο κέντρο και να σημειώσουν πρώτες τέρμα. Ο Κορμακίτης κατάφερε να προηγηθεί στο 40 μετά από μια συνεχόμεη φάση με τον μόνιμο του σκορερ τον Κουλουμπρί. Το 1-0 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαν δυνατά τα Πολεμίδια με στόχο να ισοφαρίσουν. Ο Κορμακίτης ισορρόπησε το παιχνίδι και κατάφερε να σημειώσει το 2-0 περίπου στο 20 λεπτό του Β ημιχρόνου με τον Μάριο Παρπέρι. Στην συνέχεια έκανε το 3-0 με τον Κουλουμπρί στο 25 λεπτό του Β΄ ημιχρόνου. Το μόνο που κατάφεραν τα Πολεμίδια ήταν να μειώσουν στο 90 λεπτό σε 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.
Συγχαρητήρια στα παιδιά για την μεγάλη τους νίκη.

Πραγματοποιήθηκε στη Χοιροκοιτία η κλήρωση της Προκριματικής Φάσης του Πρωταθλήματος Ένταξης ΣΤΟΚ 2017/2018.

Στη κλήρωση παρευρέθηκαν μέλη της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΣΤΟΚ καθώς και αντιπρόσωποι Σωματείων που διεκδικούν την άνοδο του στην Επίλεκτη Κατηγορία.

Τώρα στους 8 ο Κορμακίτης θα αντιμετωπίσει την άλλη ομάδα της Ομοσπονδίας τους τον ΕΥΑΓΟΡΑ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ Αγίων Τριμιθιάς που φέτος αντιμετώπισαν τρεις φορές. Στους αγώνες μεταξύ τους είχαν δύο ισοπαλίες και μια νίκη στον τελικό του Κυπέλλου ο Κορμακίτης. Ο αγώνας του Κορμακίτη με τον ΕΥΑΓΟΡΑ θα γίνει το ερχόμενο Σαββατοκύριακο και ώρα 4:30 μ.μ. σε γήπεδο που θα καθοριστεί πιο μετά