0
571

Τέλος στο πρωτάθλημα της επίλεκτης κατηγορίας και ξεκινά το κύπελλο.

Κερδισμένος ο Κορμακίτης στο Μαρωνίτικο ντέρμπι με 4-2

Πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 17 και 18 Μαρτίου 2018 η τελευταία αγωνιστική της επίλεκτης κατηγορίας της ΕΠΟΠΛ. Όλοι οι αγώνες ήταν αδιάφοροι βαθμολογικά. Το μόνο ουσιαστικό ενδιαφέρον είχε  το Μαρωνίτικο ντέρμπι μεταξύ του ΚΕΔΡΟΥ και του ΚΟΡΜΑΚΙΤΗ.

Διεξήχθει ένας αγώνας μέσα σε αθλητοπρεπεί πλαίσια.

Σε ολόκληρο τον αγώνα ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ ήταν καλύτερος από τον ΚΕΔΡΟ. Ο ΚΕΔΡΟΣ προηγήθηκε με 1-0 και ισοφάρισε ο Μάριος Παρπέρης με απευθείας φάουλ στο 38 λεπτό. Το 1-1 ήταν και το σκορ του 1ου ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα του ημιχρόνου ο ΚΕΔΡΟΣ έκανε το 2-1. Στην συνέχεια ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ αντέδρασε και με τρία προσωπικά τέρματα του Ερμή Σαμανή που μπήκε αλλαγή με το ξεκίνημα του Β ημιχρόνου ,στο 35, 38, 40 έκανε το 4-2 και πήρε το τρίποντο και την νίκη. Με τη νίκη αυτή ο Κορμακίτης έφθασε στους 40 βαθμούς και τερμάτισε στην Τρίτη θέση.

Πλέον οι ομάδες επικεντρώνονται στους αγώνες κυπέλλου. Περισσότερες πληροφορίες για τις ώρες και τα γήπεδα θα ανακοινωθούν  σύντομα. Οι αγώνες είναι σε ουδέτερα κλειστά γήπεδα.