Sunday, May 19, 2024
ΑρχικήΚοινότηταΑθλητικάΑνεπιθύμητη ισοπαλία- όλα τα δυάρια μαζί για τον Κορμακίτη- Νίκη για ΚΕΔΡΟ

Ανεπιθύμητη ισοπαλία- όλα τα δυάρια μαζί για τον Κορμακίτη- Νίκη για ΚΕΔΡΟ

•2-2 ο Κορμακίτης με το Ροτσίδη Μάμμαρι
•2 χαμένα πέναλτι για τον Κορμακίτη
•Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε τους δύο βαθμούς ο Κορμακίτης
•Χαμένες ευκαιρίες διψήφιου αριθμού

Η ποδοσφαιρική ομάδα του Κορμακίτη πρέπει να τα έχει με τον εαυτό της τελικά και όχι με κανένα άλλο. Παρόλο το καλό ποδόσφαιρο που έπαιξε όλο το διάστημα του αγώνα ενάντια στο προτελευταίο Μάμμαρι δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε τους δύο από τους τρεις βαθμούς.

Στον αγώνα προηγήθηκε το Μάμμαρι και κατάφερε ο Κορμακίτης να ανατρέψει τα εις βάρος του αποτέλεσμα και να κάνει το σκορ πριν το ημίχρονο σε 2-1. Στο 1-1 ο Κορμακίτης έχασε πέναλτι. Στο δεύτερο ημίχρονο έχασε ακόμα ένα πέναλτι ο Κορμακίτης . Τα πέναλτι τα κτύπησαν ο Βασίλης και ο Αβράμης. Τα τέρματα για την ομάδα μας σημείωσε ο Κωνσταντίνος Μιχαηλίδης και ο Ηρακλής Μιχαηλίδης .

Ο Κορμακίτης στα τελευταία λεπτά υποχώρησε και στις καθυστερήσεις δέχθηκε την ισοφάρισε με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί και ένταση στις κερκίδες.

Οι απώλειες αυτές για την ομάδα μας είναι σημαντικές και ελπίζουμε να μην στοιχίσουν στην συνέχεια.

Στην ιστοσελίδα της η ΚΟΠ για την αγωνιστική αναφέρει τα πιο κάτω :
« Ο ΑΠΟΝΑ πέτυχε σημαντική εκτός έδρας νίκη και έφτασε στους 28 βαθμούς.
Με τις αναμετρήσεις της 14ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ Alexander College.
Η Εληά Λυθορδόντα μετά από οκτώ συνεχόμενες νίκες ηττήθηκε στο Στάδιο της Αναγέννησης Λυθροδόντα από την ΑΕΝ με 1-0.
Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα σημείωσε στο 77ο λεπτό ο Νικόλας Λοϊζου.
Με γκολ του Χρίστου Πεχλιβάνη στο 78ο λεπτό η Δόξα νίκησε στο Παλαιομέτοχο με 1-0 την ομάδα Άτλας Αγλαντζιάς και διατηρήθηκε στην τέταρτη θέση με 25 βαθμούς, ένα περισσότερο από την ΑΕΝ.

Ασπίς Πύλας – ΑΠΟΝΑ…1-2

Ο Ηρακλής Γερολάκκου πήρε τους βαθμούς χωρίς αγώνα από την ομάδα Λειβαδιακός / Σαλαμίνα Λειβαδιών που αποχώρησε από το Πρωτάθλημα.
Ο Ηρακλής ανέβηκε στους 33 βαθμούς, ακολουθεί η Εληά με 30 και τρίτος ο ΑΠΟΝΑ με 28 βαθμούς.»

Ο ΚΕΔΡΟΣ στην πρώτη αγωνιστική της επίλεκτης κατηγορίας νίκησε με 4-1 τον Λένα Χανδριών.
Τα τέρματα για τον ΚΕΔΡΟ πέτυχαν οι Γιώργος Γεωργίου, Ανδρέας Καλλής, Ηλίας Χατζηιωσήφ και Ηλίας Τερεζίδης.