Με εφτάρα ο Κορμακίτης στους 16 του πρωταθλήματος ένταξης της Σ.Τ.Ο.Κ

0
1004

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασε ο Κορμακίτης στο γήπεδο της Ερήμης όπου αντιμετώπισε για την πρώτη φάση του πρωταθλήματος ένταξης στην ΣΤΟΚ τον ΠΑΣ Κάτω Πύργος / Μιλτιάδης Τάλας.

Σωστός οδοστροτήρας οι ποδοσφαιριστές του Κορμακίτη άρχισαν από νωρίς να δείχνουν τις διαθέσεις τους και άνοιξαν το σκορ με τον Χριστόδουλο Χριστοδούλου, Στη συνέχεια διπλασίασαν τα τέρματα με τον Κωνσταντίνο Κουλουμπρή, ο οποίος σημείωσε και το 3-0. Πριν από το τέλος του ημιχρόνου ο Φραγκίσκος από το σημείο του πέναλτι έκανε το 4-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του Α ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και κατάφερε από τα πρώτα λεπτά να σημειώσει ακόμα δύο τέρματα με τον Κωνσταντίνο Κουλουμπρή και να ανεβάσει το δείκτη του σκορ στο 6-0. Ο Μιλτιάδης Τάλας αντέδρασε και μείωσε σε 6-1. Το 7-1 σημείωσε ο Γιώργος Ευριπίδου που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα που οδήγησε τον Κορμακίτη στους 16 για το πρωτάθλημα ένταξης της ΣΤΟΚ.

Σε κλήρωση που έγινε ψες ο Κορμακίτης θα αντιμετωπίσει την ΑΕΠ Πολεμιδιών, η οποία δεν αγωνίστηκε στην ά φάση –προκρίθηκε χωρίς αγώνα. Ο αγώνας θα γίνει την ερχόμενη Κυριακή και ώρα 4:30 μ.μ. σε γήπεδο που θα καθοριστεί σήμερα.

Αναλυτικά τας αποτελέσματα της α φάσης του πρωταθλήματος ένταξης της ΣΤΟΚ είναι :
ΘΟΪ Καπέδων – Εθνικός Τερσεφάνου…5-3
FC International Limassol – Αναγέννηση Λυθροδόντα…0-1
Ελπίδα Λιοπετρίου – Λέφτερος Δαλιού…1-0
Ασπίς Πύλας – Λένας Λεμεσού…3-0
ΚΝ Ακρούντας – ΑΕ Τραχωνίου…1-2 (παράταση)
Ευαγόρας Παλληκαρίδης Αγ. Τριμιθιάς – Πρόοδος Καλιανών…4-1
Σπάρτακος Κιτίου – ΘΟΪ / ΑΕΚ Λειβαδιών…1-3
Mica FC – Αναγέννηση / Ελπίδα Πάφου…2-0