985

•Στα Ημιτελικά ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ με νίκη 5-1 επί του ΠΑΟ Κάτω Μονής
•Εκτός ο ΚΕΔΡΟΣ με ήττα 8-0 από τον ΕΥΑΓΟΡΑ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ
•Κλήρωση Κυπέλλου για την Ημιτελική φάση : ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΚΑΠΕΔΕΣ

Διεξήχθησαν την Κυριακή 25 Μαρτίου 2018 και ώρα 3:15 μ.μ. οι αγώνες της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΟΠΛ. Όλοι οι αγώνες έγιναν σε ουδέτερα κλειστά γήπεδα.

Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ αντιμετώπισε στο γήπεδο της ΔΟΞΑΣ Παλαιομετόχου τον ΠΑΟ Κάτω Μονής όπου και νίκησε με 5-1 . Το σκορ για τον Κορμακίτη άνοιξε ο Χριστόδουλος στο 2 λεπτό και διπλασίασε ο ίδιος παίκτης τα τέρματα του Κορμακίτη στο 16 λεπτό. Ο ΠΑΟ μείωσε στο 37 λεπτό σε 2-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του Α ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κορμακίτης μπήκε δυνατά και κατάφερε να σημειώσει ακόμα τρία τέρματα. Το 3-1 σημείωσε ο Άκης, το 4-1 ο Χριστόδουλος που έκανε χα τρικ στον αγώνα αυτό και το 5-1 σημείωσε ο Δημήτρης Αριστοδήμου.

Η νίκη αυτή οδήγησε στα ημιτελικά του κυπέλλου της ΕΠΟΠΛ όπου ο Κορμακίτης θα αντιμετωπίσει το ΘΟΪ Καπέδων.

Ο ΚΕΔΡΟΣ ηττήθηκε από τον ΕΥΑΓΟΡΑ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ Αγίων Τριμιθίας με 8-0 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων της προημιτελικής φάσης του κυπέλλου είναι :
ΘΟΙ ΚΑΠΕΔΩΝ – ΑΤΕ ΠΕΚ ΕΡΓΑΤΩΝ 3-0.
ΕΥΑΓ. ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗ ΑΓΙΟΙ ΤΡΙΜΙΘΙΑΣ – ΚΕΔΡΟΣ ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ 8-0
ΛΕΝΑΣ ΧΑΝΔΡΙΩΝ – ΑΠΟΠ ΠΑΛΑΙΧΩΡΙΟΥ 1-4
ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΠΑΟ ΚΑΤΩ ΜΟΝΗΣ 5-1.

Την Δευτέρα το πρωί στα γραφεία της ΕΠΟΠΛ έγινε η κλήρωση του κυπέλλου και κληρώθηκαν τα ακόλουθα ζευγάρια :

Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΘΟΪ ΚΑΠΕΔΩΝ ο αγώνας θα γίνει την Κυριακή 1 Απριλίου 2018 και ώρα 3:30 μ.μ. στο γήπεδο του ΘΟΪ Λακατάμειας

ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου – ΕΥΑΓΟΡΑΣ ΠΑΛΛΗΚΑΡΙΔΗΣ Αγίων Τριμιθιάς , ο αγώνας θα γίνει την Κυριακή 1 Απριλίου 2018 και ώρα 3:30 μ.μ. στο Κοινοτικό γήπεδο Καπέδων.

Όλοι την Κυριακή να στηρίξουμε την ομάδα μας στο δύσκολο αγώνα που δίνει για να πάει στον τελικό του κυπέλλου της ΕΠΟΠΛ. Η μόνη ευκαιρία για διάκριση για τη φετινή σεζόν.

Για να δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα του ΚΟΡΜΑΚΙΤΗ με τον ΠΑΟ Κάτω Μονής κάντε κλικ ΕΔΩ ( Φωτογραφίες Παναγιώτη Ηλία )