Εκτός ο Κέδρος από τη συνέχεια του πρωταθλήματος της ένταξης-στους 8 ο Ροτσίδης Μάμμαρι

0
715

Διεξήχθη την Κυριακή 7 Μαΐου 2017, η συνέχεια του πρωταθλήματος για την ένταξη στην Σ.Τ.Ο.Κ για τη φάση των 16. Δυστυχώς για τις ομάδες της ΕΠΟΠΛ η πρωταθλήτρια και η δευτεραθλήτρια κληρώθηκαν μαζί. Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο του ΘΟΪ Λακατάμιας.

Ο αγώνας από την αρχή ήταν δυνατός με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για το τέρμα. Το Μάμμαρι μπήκε δυνατά και έχασε δύο κλασσικές ευκαιρίες με τον Φραγκίσκο Φραγκίσκου. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 0-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 5 λεπτό το Μάμμαρι προηγήθηκε με 1-0 με κοντινή κεφαλιά του Αρμάντου Κατσιολούδη. Στη συνέχεια ο Κέδρος πίεσε για να ισοφαρίσει. Άτυχος ο Κέδρος έχασε τον αμυντικό του Γιάννο Αναστάση με τραυματισμό και υποχρεωτική αλλαγή.

Σε μια ξαφνική αντεπίθεση το Μάμμαρι κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα του και να προηγηθεί με 2-0 στο 30 λεπτό. Εκεί που φαίνονταν ότι όλα τελείωσαν ο Κέδρος μείωσε σε 2-1 στο 40 λεπτό. Η πίεση από πλευράς του Κέδρου ήταν δυνατή χάνοντας κλασσική ευκαιρία με τον Φίνο Μελά στο 45 λεπτό όπου μπορούσε να σημειώσει τη ισοφάριση. Το Μάμμαρι έχασε κλασσική ευκαιρία στις καθυστερήσεις με τον Φραγκίσκο όπου μόνος του με το τέρμα δεν κατάφερε να σημειώσει το 3ο τέρμα.

Η ατυχία για τις ομάδες της ΕΠΟΠΛ συνεχίζεται αφού για την φάση των 8 το Μάμμαρι έχει κληρωθεί με τον Ευαγόρα Παλληκαρίδη Αγίων Τριμιθιάς.