Κυπελλούχος ΕΠΟΠΛ ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας

0
999

Την Κυριακή 19 Μαρτίου 2017, ο Κέδρος Αγίας Μαρίνας Σκυλλούρας κατέκτησε το κύπελλο της ΕΠΟΠΛ κερδίζοντας στην παράταση με 1-0 το Ροτσίδη Μάμμαρι. Να αναφέρουμε ότι ο Κέδρος φέτος έχει κατακτήσει και το πρωτάθλημα με διαφορά 2 βαθμών από το Ροτσίδη Μάμμαρι.

Ο αγώνας στην κανονική του διάρκεια έληξε 0-0 παρά τη μεγάλη πίεση που δέχθηκε ο Κέδρος σε όλο το 90λεπτό από τους επιθετικούς του Μάμμαρι. Η δυνατή άμυνα του Κέδρου ήταν αυτή που κράτησε το μηδέν παθητικό στην εστία του και ιδιαίτερα ο αμυντικός Γιάννος Αναστάση ο οποίος ήταν ο βράχος της άμυνας του Κέδρου.

Στο πρώτο ημίχρονο της ημίωρης παράτασης, στο τελευταίο λεπτό ο Γιάννος Πυριπίτσης κατάφερε να σημειώσει το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα. Το τέρμα αυτό έδωσε το νταπλ στον Κέδρο και ακόμα ένα κύπελλο στην τροπαιοθήκη του Κέδρου.

Τόσο ο Κέδρος όσο και ο Ροτσίδης Μάμμαρι θα αγωνιστούν τώρα στο πρωτάθλημα ένταξης της ΣΤΟΚ.

( Η ιστοσελίδα ευχαριστεί θερμά τον Καίσαρα Αναστάση για την παραχώρηση των φωτογραφιών)