ΑρχικήΚοινότηταΑθλητικάΚορμακίτης Πρωταθλητής Ενιαίας Κατηγορίας - Ά γύρου

Κορμακίτης Πρωταθλητής Ενιαίας Κατηγορίας – Ά γύρου

12 Agonistiki EpilektisΚορμακίτης και Κέδρος προχώρησαν με νίκες
ΕΜΑ έχασε εκτός από Καπέδες
Διεξήχθησαν το περασμένο Σαββατοκύριακο οι αγώνες των πρωταθλημάτων της ΕΠΟΠΛ.
Στο εφηβικό πρωτάθλημα οι νεαροί του Κορμακίτη παρά την καλή τους απόδοση έχασαν με 2- 0 εκτός έδρας από τον ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου. Οι μικροί έχασαν αρκετές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ αλλά δυστυχώς σε δύο αντεπιθέσεις του ΑΠΟΠ δέχθηκαν 2 τέρματα.
Στην ενιαία κατηγορία τελείωσε ο πρώτος γύρος έχοντας ο Κορμακίτης το απόλυτο με τις νίκες. 8 νίκες σε 8 αγώνες. Ο Κορμακίτης αντιμετώπισε τον ΑΠΟ Άλωνας, μια νεαρή ομάδα , και παίζοντας σε ρυθμούς προπόνησης νίκησαν με 8 -0.
Τα τέρματα για τον Κορμακίτη σημείωσαν οι :
Αβράμης Βασιλέας ( 2) στο 1 λεπτό και  στο 25 λεπτό ,Μάριος Παρπέρης ( 1) στο 17 λεπτό , Ερμης Σαμανής ( 1) στο 35 λεπτό, Νίκης ( 2) στο 40 λεπτό και στο 64 λεπτό, Μιχάλης Πεππή ( 1) στο 54 λεπτό και Ανδρέας Καλόγηρος ( 1)  στο 74 λεπτό.
Στο παιχνίδι αγωνίστηκαν οι νεαροί Νίνος Κυρμίζης ( τερματοφύλακας) από την αρχή του παιχνιδιού και ο Μιχάλης Πεππή και Μαρίνος Τσιράκης ( το δεύτερο ημίχρονο).
Στην επίλεκτη κατηγορία ο Κέδρος κατάφερε να κερδίσει στην έδρα του στην 1η αγωνιστική του Β γύρου τον ΑΠΟΠ Παλαιχωρίου με 1- 0 , ενώ δυστυχώς το ΕΜΑ έχασε με 4- 2 εκτός έδρας από το ΘΟΙ Καπέδων. Να αναφέρουμε ότι στο τιμόνι της ομάδας του ΕΜΑ βρίσκεται τώρα ο Καχατριάν.