Με το δεξί μπήκε Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ στο νέο πρωτάθλημα της ΕΠΟΠΛ

0
105

Με νίκη ξεκίνησε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις «Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ» κερδίζοντας με 2-1 στην έδρα του τον ΠΑΟ Κάτω Μονής.

Παρά τις πολλές απουσίες ποδοσφαιριστών η ομάδα κατάφερε να κερδίσει και βλέπει τη συνέχεια με αισιοδοξία.

Σε σχετικό άρθρο στη σελίδα του Ποδοσφαιρικού Τμήματος του Σωματείου Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης αναφέρουν τα πιο κάτω για τον αγώνα :

« Μεγάλη νίκη για την ομαδα μας στην πρεμιέρα.

Σε ενα παιχνίδι με 12 παίκτες διαθέσιμους η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει με το στενό 2-1 την ομάδα του ΠΑΟ Κάτω Μονής.

Η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί με πέναλτι που κέρδισε σε επιθετική του προσπάθεια με τον Μάϊκ Φλορεντίν και εκτέλεσε ο αρχηγός της ομάδας Ερμής Σαμανής.

Η ομάδα του ΠΑΟ αντέδρασε και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα πριν από την λήξη του ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας κυνήγησε το γκολ της νίκης που ήρθε με τον πρωταγωνιστή του σημερινού αγώνα Μάϊκ Φλορεντίν με απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Ένα δύσκολο παιχνίδι με ένταση αλλά και με πολλές απουσίες κατάφερε η ομάδα μας να πάρει το πρώτο τρίποντο και να ξεκινήσει με το δεξί της φετινές της υποχρεώσεις.

Ευχαριστούμε όλους όσους υποστήριξαν με την παρουσία τους την ομάδα μας! Συνεχίζουμε! Ο Κορμακίτης είναι εδώ!»