Νίκη οκτάδας για τον ΚΕΔΡΟ

0
849

Με νίκη 2-1 εντός έδρας προχώρησε ο ΚΕΔΡΟΣ μέσα στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Γ κατηγορίας. Μία νίκη που του δίνει τεράστιες ελπίδες να βρίσκεται με το τέλος του Α γύρου στην πρώτη οκτάδα του πρωταθλήματος.

Τρεις αγωνιστικές πριν από το τέλος του Α γύρου και όλα είναι δυνατά για τον ΚΕΔΡΟ. Αγωνίζεται στις 21 Δεκεμβρίου εκτός με τον ΕΘΝΙΚΟ Άσσιας, στις 6 Ιανουαρίου εντός με την ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F.C και ο πρώτος γύρος κλείνει στις 13 Ιανουαρίου με αγώνα εκτός με την ΟΜΟΝΟΙΑ Ψευδά. Δύσκολοι αγώνες και οι τρεις αλλά ο στόχος για τον ΚΕΔΡΟ είναι τουλάχιστον η συλλογή 5 με 6 βαθμών για να βρίσκεται μέσα στην πρώτη οκτάδα.
Στο παιχνίδι του Σαββάτου άνοιξε το σκορ Ο ΚΕΔΡΟΣ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Δημήτρη Τζιωνή. Η ΑΠΕΑ ισοφάρισε στο 36 λεπτό και Ο ΚΕΔΡΟΣ προηγήθηκε στο 42 λεπτό με πέναλτι με τον Δημήτρη Τζιωνή που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου αλλά και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Δημήτρης Τζιωνής είναι ο πρώτος σκόρερ της Γ κατηγορίας με 8 τέρματα.

Ο ΚΕΔΡΟΣ τώρα βρίσκεται στην 6η θέση με 19 βαθμούς όσους έχει και η ΓΕΡΟΣΚΗΠΟΥ F.C. που βρίσκεται στην 7η θέση.