Thursday, December 7, 2023
ΑρχικήΚοινότηταΑθλητικάΙστορική Πρεμιέρα στην Γ΄ Κατηγορία για τον ΚΕΔΡΟ απέναντι στην ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς

Ιστορική Πρεμιέρα στην Γ΄ Κατηγορία για τον ΚΕΔΡΟ απέναντι στην ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς

Ιστορική Πρεμιέρα στην Γ΄ Κατηγορία για τον ΚΕΔΡΟ απέναντι στην ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς

Πηγές: https://www.facebook.com/Kedros1967
https://www.cfa.com.cy/Gr/news/47540

«Ιστορική αγωνιστική μέρα για το επίσης ιστορικό και προσφυγικό μας σωματείο στα πλαίσια της πρεμιέρας του πρωταθλήματος Γ΄ κατηγορίας αφού για πρώτη φορά συμμετέχει στο εν λόγω πρωτάθλημα αντιμετωπίζοντας την ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς για την πρώτη αγωνιστική, αύριο Σάββατο 30/9/2023 και ώρα 4:00μμ, στην έδρα μας στον Κοτσιάτη.

Μετά από μια πάρα πολύ καλή προετοιμασία η οποία ολοκληρώθηκε το βράδυ της Παρασκευής στον Κοτσιάτη, μια προετοιμασία πέραν των δύο μηνών στην οποία η ομάδα έδειξε δείγματα γραφής τεράστιας αγωνιστικής ανόδου ως ήτανε αναμενόμενο άλλωστε με ποιοτική ενίσχυση, αλλά και σε συνδυασμό με τα ενθαρρυντικά αποτελέσματα στα φιλικά, ο Ιωνάς Κουσιής κατάληξε στο τελικό του σχήμα αισιοδοξώντας για το πρώτο τρίποντο με την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Σε αυτή την ιστορική πρεμιέρα δεν μπορεί να απουσιάζουν οι πιστοί φίλοι της ομάδας μας οι οποίοι εξάλλου ήτανε το μεγάλο μας στήριγμα όλα αυτά τα χρόνια. Ραντεβού λοιπόν το Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου στον Κοτσιάτη και βεβαίως καλές επιτυχίες στον ΚΕΔΡΟ μας.»

«Αντίστροφη μέτρηση για την έναρξη του Πρωταθλήματος Γ’ Κατηγορίας αγωνιστικής περιόδου 2023 – 2024 που θα διεξαχθεί και φέτος σε δύο φάσεις με τη συμμετοχή 16 ομάδων.

Στην Α’ φάση θα γίνουν 15 αγωνιστικές με τις δεκαέξι ομάδες να αγωνίζονται σε ένα γύρο. Με την ολοκλήρωση των 15 αγωνιστικών, οι πρώτες οκτώ ομάδες της κατάταξης θα αποτελέσουν τον Α’ όμιλο της δεύτερης φάσης, από τον οποίο θα προκύψει η πρωταθλήτρια ομάδα καθώς και άλλες δύο ομάδες που θα ανέβουν στη Β’ Κατηγορία, συνολικά τρεις.

Οι υπόλοιπες οκτώ ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 9-16 θα αποτελέσουν το Β’ όμιλο και με την ολοκλήρωση της δεύτερης φάσης, οι τρεις τελευταίες ομάδες θα υποβιβαστούν στην Επίλεκτη Κατηγορία ΣΤΟΚ.

Το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής (16:00):

Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου:
Κέδρος – ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
Ασπίς Πύλας – ΑΕΠ Πολεμιδιών
Ολυμπιάς Λυμπιών – Γεροσκήπου FC
Αναγέννηση Δερύνειας – Ομόνοια Ψευδά
Κούρης Ερήμης – Χαλκάνορας
Σπάρτακος Κιτίου – Εθνικός Λατσιών
ΑΠΕΑ Ακρωτηρίου – Εθνικός Άσσιας
Κυριακή 1η Οκτωβρίου
Ηρακλής Γερολάκκου – ΠΟ Ορμήδειας»

Προηγούμενο άρθρο
Επόμενο άρθρο
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments