Wednesday, April 24, 2024
ΑρχικήΚοινότηταΑθλητικάΝίκη ανόδου πέτυχε εκτός έδρας ο ΚΕΔΡΟΣ με 3-1 επί του ΦΟΙΝΙΚΑ

Νίκη ανόδου πέτυχε εκτός έδρας ο ΚΕΔΡΟΣ με 3-1 επί του ΦΟΙΝΙΚΑ

Δύο αγωνιστικές πριν το τέλος και ο ΚΕΔΡΟΣ βρίσκεται αγκαλιά με την άνοδο στην Γ κατηγορία.

Στο χθεσινό παιχνίδι με τον ΦΟΙΝΙΚΑ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς ο ΚΕΔΡΟΣ πέρασε νικηφόρα με σκορ 3-1 και όπως είναι η βαθμολογία τώρα ανεβαίνει στη Γ κατηγορία.

Στις επόμενες δύο αγωνιστικές αντιμετωπίζει εντός έδρας το δεύτερο ΣΠΑΡΤΑΚΟ Κιτίου και εκτός έδρας την ΑΝΟΡΘΩΣΗ Μουταγιάκας.
Φέρνοντας μια ισοπαλία και μία νίκη έστω και αν νικήσει και στους δύο αγώνες ο πέμπτος ΟΡΦΕΑΣ ο ΚΕΔΡΟΣ ανεβαίνει κατηγορία.

Στον αγώνα του Σαββάτου προηγήθηκε ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ στο 17 λεπτό που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην συνέχεια ο ΚΕΔΡΟΣ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 48 λεπτό με τον Γιώργο Γεωργίου και να προηγηθεί στο σκορ στο αμέσως επόμενο λεπτό με τον Γιώργο Λάο. Το τελικό 1-3 σημείωσε στο 82 λεπτό ο Ιάκωβος Ινιάτης. Να αναφέρουμε ότι ο αγώνας ήταν επεισοδιακός, δέχθηκε μια κόκκινη κάρτα ο ΚΕΔΡΟΣ και δυο κόκκινες ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ.

Με τη νίκη αυτή ο ΚΕΔΡΟΣ ανέβηκε στην 4η θέση με 51 βαθμούς, 2 βαθμούς πίσω από την ΟΜΟΝΟΙΑ Ψευδά και 2 βαθμούς μπροστά από τον ΟΡΦΕΑ Λευκωσίας.