Friday, March 29, 2024
ΑρχικήΚοινότηταΑθλητικάΜε νίκη προχώρησε Ο ΚΕΔΡΟΣ, στην τέταρτη θέση σταθερά

Με νίκη προχώρησε Ο ΚΕΔΡΟΣ, στην τέταρτη θέση σταθερά

Με νίκη προχώρησε Ο ΚΕΔΡΟΣ στο ματς του Σαββάτου νικώντας στην έδρα του, στο Κοινοτικό στάδιο του Κοτσιάτη, την Α.Ο.ΘΥΕΛΛΑ ΑΓΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΛΑΡΝΑΚΑΣ με 2-0.

Η νίκη αυτή τον φέρνει στην 4η θέση μόνο του με 45 βαθμούς, 7 βαθμούς από τον πρώτο και 5 βαθμούς από το δεύτερο.

Τα τέρματα του ΚΕΔΡΟΥ σημείωσε στο 25 λεπτό ο Μιχάλης Μιχαήλ και στο 58 λεπτό ο Θεόδωρος Παπανικολάου.

Στους 5 εναπομείναντες αγώνες για τον ΚΕΔΡΟ κάθε αγώνας είναι και τελικός για να φθάσει στους στόχους του.

Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ με τη λήξη του πρωταθλήματος της ΕΠΟΠΛ τερμάτισε στη δεύτερη θέση με 48 βαθμούς, ενώ πρωταθλήτρια της ΕΠΟΠΛ στέφθηκε η ΑΤΕ/ΠΕΚ Εργατών με 51 βαθμούς. Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ και η ΑΤΕ/ΠΕΚ θα εκπροσωπήσουν την ΕΠΟΠΛ στο πρωτάθλημα ένταξης της ΣΤΟΚ.