Saturday, April 20, 2024
ΑρχικήΚοινότηταΑθλητικά18η αγωνιστική Παγκύπριου Πρωταθλήματος Γ κατηγορίας Ο ΚΟΡΑΜΚΙΤΗΣ Vs ΑΠΟΝΑ ΑΝΑΓΥΙΑΣ

Διεξάγεται το ερχόμενο Σαββατοκύριακο η 18η αγωνιστική του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Γ κατηγορίας.

Ο Κορμακίτης αντιμετωπίζει στην προσωρινή του έδρα, στο γήπεδο του ΘΟΪ Λακατάμειας, την Κυριακή 4 Απριλίου και ώρα 4:00 μ.μ. , τον ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας.

Ο ΑΠΟΝΑ βρίσκεται στην 11η θέση με 19 βαθμούς, έχοντας 5 νίκες, 4ισοπαλίες και 8 ήττες. Σημείωσε 19 τέρματα και δέχθηκε 20 τέρματα.

Στον πρώτο γύρο ο Κορμακίτης έχασε με 2-0 με δύο πέναλτι στο 45 λεπτό και στο 90 λεπτό.

‘Όπως αναφέραμε και σε προηγούμενο άρθρο μας , το σωματείο έχει στόχο για τη φετινή χρονιά μια καλή παρουσία στην Γ κατηγορία και να δώσει την ευκαιρία να αγωνιστούν στην ομάδα νεαρά ταλέντα. Η προετοιμασία της ομάδας για τη νέα χρονιά είναι πρωταρχικός στόχος, αφού η ομάδα πλέον βρίσκεται στην τελευταία θέση και είναι δύσκολο , αλλά όχι ακατόρθωτο, να κρατηθεί στην Γ κατηγορία.