Στον Μικρό Τελικό της Σ.Τ.Ο.Κ. ο Κορμακίτης

0
855

Ο Κορμακίτης αγωνίσθηκε την Τετάρτη 23 Μαϊου και ώρα 5:00 μ.μ. στο γήπεδο του Χαλκάνωρα Ιδαλίου με την ΑΣΠΙΣ Πύλας για την ημιτελική φάση του πρωταθλήματος ένταξης της ΣΤΟΚ.

Η ομάδα μας παρατάχθηκε με αρκετές απουσίες βασικών ποδοσφαιριστών λόγω καρτών. ΚΟυλουμπρής, Αβράμης Βασιλέας και Δημήτρης Αριστοδήμου. Στο αγωνιστικό κομμάτι η ΑΣΠΪΔΑ προηγήθηκε με 1-0 και ισοφάρισσε ο Κορμακίτης πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Χριστόδουλο Χριστοδούλου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΣΠΙΔΑ σημείωσε ακόμα δύο τέρματα και έτσι κέρδισε με 3-1 .

Στον άλλο ημιτελικό η ΑΠΟΝΑ Ανάγιων νίκησε την ΑΕΚ Κοράκου με 2-1. Έτσι την Τετάρτη 30 Μαΐου 2018 στον Μεγάλο Τελικό του πρωταθλήματος ένταξης της ΣΤΟΚ η ΑΠΟΝΑ Ανάγιων θα αντιμετωπίση την ΑΣΠΙΣ Πύλας και στον Μικρό τελικό ο Κορμακίτης την ΑΕΚ Κοράκου.

Να αναφέρουμε ότι και οι τέσσερις ομάδες έχουν πλέον ενταχθεί στην επίλεκτη κατηγορία της ΣΤΟΚ.