Εκτός Κυπέλλου Κυπελλούχων ο Κορμακίτης

0
674

Έχασε σήμερα ο Κορμακίτης από τον ΑΠΟΠ Παλαικύθρου με 3-1 στους προκριματικούς αγώνες του Κυπέλλου Κυπελλούχων της ΣΤΟΚ .

Με απουσίες παρατάχθηκε ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ απέναντι στον ΑΠΟΠ Παλαικύθρου με αποτέλεσμα να βρεθεί να χάνει από τα πρώτα λεπτά με γκολ από κτύπημα κόρνερ. Ο ΑΠΟΠ διπλασίασε τα τέρματα του μετά από λάθος της άμυνας του Κορμακίτη. 2-0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κορμακίτης μπήκε δυνατά και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με εύστοχο κτύπημα του Κουλουμπρί. Στη συνέχεια προσπάθησε να ισοφαρίσει και έριξε τις δυνάμεις του όλες στην επίθεση. Σε ξαφνική αντεπίθεση ο ΑΠΟΠ έκανε το 3-1 που ήταν και το τελικό.

Ο Κορμακίτης έχει αποκλειστεί από τη συνέχεια του κυπέλλου κυπελλούχων της Σ.Τ.Ο.Κ και αναμένει τώρα την έναρξη του πρωταθλήματος ένταξης στην ΣΤΟΚ που υπολογίζεται ότι θα ξεκινήσει μέχρι την 1η εβδομάδα του Μάϊου.