Γιώργος Ναούμ – η χρυσή αλλαγή στο τουρνουά AspireTriSeries στο Κατάρ για το U17 του ΑΠΟΕΛ

0
1212

Την πρώτη θέση στο τουρνουά AspireTriSeries κατέκτησε η ομάδα U17 του ΑΠΟΕΛ. Επικράτησε με 4-3 στα πέναλτι της αντίστοιχης ομάδας της Aspire Academy. Στην κανονική διάρκεια ο αγώνας έληξε 1-1 με σκόρερ για την Κυπριακή ομάδα τον Ναούμ.

Να αναφέρουμε ότι η ομάδα του ΑΠΟΕΛ έχανε στο ημίχρονο με 1-0. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου μπήκε στον αγώνα ο νεαρός Γιώργος Ναούμ ο οποίος άλλαξε εντελώς την εικόνα της ομάδας του ΑΠΟΕΛ. Κατάφερε να σκοράρει με εύστοχο κτύπημα πέναλτι. Στην διαδικασία των πέναλτι το πρώτο πέναλτι κτύπησε ο νεαρός Ναούμ όπου και ήταν εύστοχος.

Στην φωτογραφία ο νεαρός Ναούμ μαζί με το φυσιοθεραπευτή της ομάδας του ΑΠΟΕΛ U17 το δικό μας Μάριο Παπά μαζί με το κύπελλο της πρώτης θέσης του τουρνουά.

Για το νεαρό μας Γιώργο η νίκη αυτή και η κατάκτηση της πρώτης θέσης ήταν ένα μεγάλο δώρο για τα γενέθλια του που είναι σήμερα. Χρόνια πολλά Γιώργο και κάθε επιτυχία.