Κορμακίτης 6Χ3 , συνεχίζει αήττητος

0
299

7 agonistiki eniaia katigoriaΔιεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο 19 και 20 Δεκεμβρίου τα πρωταθλήματα της ΕΠΟΠΛ.
Στην Επίλεκτη κατηγορία ο Κέδρος νίκησε εκτός έδρας τον ΕΘΝΙΚΟ Δευτεράς με 4-2 και ανέβηκε στην 5η θέση με 16 βαθμούς. Το ΕΜΑ νίκησε την ΑΚΑΝΘΟΥ με 3-1 στην έδρα του βρίσκεται στην 3η θέση με 21 βαθμούς.
ΘΟΙ Καπ. -ΔΟΞΑ. 1-5
Στην ενιαία κατηγορία ο Κορμακίτης νίκησε τη 2η Βυζακία με 4-0. Το σκορ φαντάζει μεγάλο , αλλά υπό κανονικές συνθήκες εάν οι επιθετικοί του Κορμακίτη ήταν εύστοχοι ο δείκτης του σκορ μπορεί και να ήταν διπλάσιος. Να σημειωθεί ότι πριν το 1- 0 ο Κορμακίτης έχασε και πέναλτι. Ο Κορμακίτης σημείωσε το 1- 0 στο 15 λεπτό με τον Νίκο Χριστοδούλου. Στο 34 λεπτό ο Ερμής Σαμανής με δυνατό σουτ έκανε το 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κορμακίτης μπήκε με τον ίδιο ρυθμό και στο 3 λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου έκανε το 3- 0 με κτύπημα πέναλτι με τον Μάριο Παρπέρη.  Το τελικό 4- 0 σημείωσε ο νεαρός Μαρίνος Τσιράκης στο 40 λεπτό του Β ημιχρόνου με κοντινό πλασέ.
Ο Κορμακίτης βρίσκεται στην 1η θέση με το απόλυτο των επιτυχιών. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της ενιαίας κατηγορίας είναι :
1. ΣΤΑΥΡΑΕΤΟΣ – ΑΠΟΑ 9-1
2. ΠΑΟΚ Κ.Μονής – ΛΕΝΑΣ. 0-2
3. ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΒΥΖΑΚΙΑ. 4-0
4. ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΘΟΙ Τσερίου. 3-4